IDEALNI RODZICE – L.G. Davis

Wydawnictwo: Filia
Gatunek: Kryminał, sensacja, thriller
Ilość stron: 352

Opis książki

ODDANIE DZIECKA TO NAJTRUDNIEJSZA DECYZJA,
JAKĄ KIEDYKOLWIEK MUSIAŁAM PODJĄĆ.

Zapewnienie bezpieczeństwa mojemu dziecku i upewnienie się, że trafi do idealnej rodziny, znaczy dla mnie wszystko.
Wprowadzając się jednak do wspaniałego domu Thorpe’ów, którzy będą mogli mnie w ten sposób wspierać w trakcie ciąży, zakładałam, że to wszystko, czego mogę oczekiwać. Oboje gotują mi pyszne, zdrowe posiłki i dbają o to, żebym miała jak najlepszą opiekę medyczną. Nie zadają mi pytań o moje życie ani o to, dlaczego chcę oddać im swoje dziecko. Ale kiedy pod moimi drzwiami pojawia się list z pogróżkami, a ja zaczynam odkrywać mroczne tajemnice Thorpe’ów, zdaję sobie sprawę, że mogę nie wyjść stąd żywa. Po tym wszystkim, co przeszłam, nie zamierzam jednak poddać się bez walki. I zrobię wszystko, żeby moje dziecko było bezpieczne…

Chwytająca za serce i trzymająca w napięciu lektura, która sprawi, że do późnej nocy nie oderwiesz się od kolejnych stron. Idealna pozycja dla fanów „Dziewczyny z pociągu“!

Recenzja

Przychodzę do Was świeżo po lekturze książki, do której początkowo podeszłam dość sceptycznie, a okazała się doskonałym thrillerem psychologicznym! Powieść „Idealni rodzice” opowiada historię Grace, która pragnąc uwolnić się od wyrzutów sumienia, które męczą ją przez wzgląd na wydarzenia z przeszłości, decyduje się zostać surogatką. Pomyślicie… a jak miałoby to pomóc? Przecież to absurd! Taka decyzja może ją tylko skrzywdzić! I przyznam, że pomyślałam tak samo, dopóki autorka nie odsłoniła przede mną przyczyn tej odważnej decyzji. Kobieta decyduje się urodzić dziecko pewnej parze, nie biorąc za to żadnego wynagrodzenia. Gdy jednak przeprowadza się do domu Thorpe’ów, powoli zaczyna czuć się nie tylko osaczona, ale i … zagrożona.

W książce mamy możliwość poznania pełnego obrazu życia głównej bohaterki. Otrzymujemy bowiem wiele faktów z jej przeszłości, które w znaczący sposób determinują to, w jakiej sytuacji kobieta obecnie się znajduje. Wszyscy główni bohaterowie mają w tej książce swoje tajemnice, a zakończenie było dla mnie ogromnym zaskoczeniem. Nie zabrakło łez wzruszenia, gdyż były w tej powieści takie sceny, przy których moje serce matki dosłownie pękało.

Autorka powoli buduje napięcie i napawa niepokojem również samego czytelnika. Ta historia ani przez chwilę mnie nie nudziła. Nie było fragmentów, które miałabym ochotę pominąć, przez co przeczytałam ją dosłownie błyskawicznie, w jeden wieczór. Podczas lektury towarzyszyły mi takie emocje jak niepewność, zniecierpliwienie, irytacja, lęk, smutek i chęć ucieczki z tego domu pełnego tajemnic i niebezpieczeństw.

Znajdziecie tu takie motywy jak problemy z utrzymaniem ciąży, surogacja, zaburzenia psychiczne, ataki paniki, chorobliwa zazdrość, walka z traumatycznymi przeżyciami, obsesja na punkcie drugiej osoby.

Uwielbiam thrillery psychologiczne i przyznam, że była to jedna z lepszych książek które czytałam. Autorka zwodziła mnie do samego końca, a i zakończenie pozostawiło mnie z szeroko otwartymi oczami. Bardzo dobrze czytało mi się tę książkę przez wzgląd na narrację pierwszoosobową, gdyż jest to moja ulubiona forma, która pozwala mocniej wczuć się w wydarzenia, szczególnie w przypadku thrillerów psychologicznych.

Książkę kupisz tutaj:

Współpraca reklamowa z wydawnictwem Filia

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments