KONIEC Z MIGRENĄ – Alexander Mauskop

Wydawnictwo: Biały Wiatr
Ilość stron: 316
Gatunek: Poradnik, zdrowie
Tytuł oryginału: The End of Migraines: 150 Ways to Stop Your Pain
Data wydania: 01.2023
Przekład: Aleksandra Kotlęga

Opis książki

Bóle głowy i migreny to jedne z najczęstszych przypadłości, które dokuczają człowiekowi. Są o tyle przykre, że często trudno stwierdzić ich przyczynę, ustalić częstotliwość i nasilenie oraz jakoś zabezpieczyć się przed kolejnym atakiem.

Tym bardziej cenna wydaje się książka renomowanego neurologa dr Alexandra Mauskopa, światowej sławy eksperta od migren, dyrektora Nowojorskiego Centrum Bólu Głowy. Mając wieloletnie doświadczenie kliniczne oraz otwarty umysł ten szanowany lekarz stworzył praktyczne kompendium dla osób szukających ulgi od różnych rodzajów bólów głowy. Jego książka ma dużą wartość praktyczną, ponieważ proponuje nie tylko podejście akademickie i konwencjonalne, ale również to „nie-lekowe”, alternatywne, co jednoznacznie pokazuje, że autorowi rzeczywiście zależy na dobru pacjenta i człowieka w potrzebie. Z proponowanych ponad 150 strategii leczniczych każdy na pewno znajdzie coś, co zadziała w jego przypadku.

Recenzja

W dobie Internetu często zdarza nam się zastępować wizytę lekarską, diagnozowaniem swoich chorób w sieci. Choć Internet pełen jest łatwo dostępnych treści, nikt nie daje nam gwarancji, że te którymi akurat się posiłkujemy mają cokolwiek wspólnego z prawdą. Tymczasem, gdy męczy nas uciążliwy ból głowy, chcielibyśmy pomóc sobie jak najszybciej i najlepiej we własnym zakresie, bo złe samopoczucie często uniemożliwia wyjście z domu. Warto wówczas sięgnąć po książkę, w której znajdziemy sprawdzone informacje, napisane przez kompetentną osobę i poparte badaniami.

Książka KONIEC Z MIGRENĄ przeprowadza czytelnika przez szereg możliwych przyczyn bólu głowy. Uczy także, w jaki sposób odróżniać od siebie różne rodzaje bólu głowy. Może się bowiem okazać, że przypadłość, która nas męczy wcale nie jest migreną, a bólem głowy innego pochodzenia.  Autor tej książki, dr Mauskop przez wiele lat prowadził przełomowe badania na temat migreny, dzięki czemu, ta książka to istne kompendium wiedzy na temat tej uciążliwej dolegliwości.

Zawiera ona 150 sposobów na powstrzymanie bólu, przez co rozumieć należy zarówno sposoby zaczerpnięte z medycyny naturalnej i ziołolecznictwa, jak też metody stricte medyczne włącznie z ciężkimi przypadkami wymagającymi operacji.

Duża część książki przeprowadza czytelnika przez listę leków wykorzystywanych w leczeniu bólu migrenowego o różnym nasileniu. W większości są to oczywiście leki dostępne na receptę. Uważam jednak, że mając w planach wizytę u lekarza neurologa warto zaopatrzyć się w wiedzę zawartą w tej książce, by móc podjąć świadome leczenie i móc bardziej rzeczowo porozmawiać z lekarzem. Książka przedstawia również wiele terapii nielekowych i uważam, że warto szukać naturalnych metod walki z migreną np. poprzez modyfikację swojej diety, co w moim przypadku szczególnie się sprawdziło.

Sama jestem migrenowcem i wiem jak wyniszczający charakter potrafi przyjmować ból migrenowy. Z ogromną ciekawością przestudiowałam tę książkę i poszerzyłam dzięki niej swoją wiedzę na temat tego, jakie czynniki mogą wyzwalać ból migrenowy i jak sobie pomóc. Dowiedziałam się również, jakie symptomy mogą poprzedzać wystąpienie ataku migreny oraz otrzymałam wskazówki z zakresu aromaterapii i homeopatii i suplementacji o których wcześniej nie wiedziałam.

Podoba mi się w tej książce fakt, że znaczna część porad oparta jest na badaniach przeprowadzonych na pacjentach z migreną. Jak wspomniałam na początku, autor posiada szeroką wiedzę na temat migreny, dlatego też polecam tę książkę jako doskonałe uzupełnienie wiedzy o tej chorobie. Książka nie zastąpi oczywiście wizyty u neurologa i wykonania koniecznych badań, ale z pewnością zwiększy waszą świadomość i być może nakieruje na wprowadzenie do życia zmian, dzięki którym epizody bólu migrenowego będziecie mogli znacząco ograniczyć. Polecam i daję tej książce 8/10.

Książkę kupisz tutaj:

Współpraca reklamowa z wydawnictwem Biały Wiatr

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments