I ŻYCZĘ CI WSZYSTKIEGO NAJGORSZEGO – Natalia Nowak-Lewandowska

Wydawnictwo: Lucky
Gatunek: Literatura obyczajowa, romans
Data wydania: 2023-07-17
Liczba stron: 288

IDEALNE NA PREZENT!

Opis książki

Ksawery, młody dziennikarz, zamieszcza w gazecie felietony, które często mają wydźwięk antykobiecy. Wychowany przez apodyktyczną matkę, skrzywdzony przez byłą partnerkę, całą niechęć do płci pięknej przelewa w swoje teksty.
Kalinę, dziennikarkę feministycznej gazety, coraz bardziej irytują te wypowiedzi. Postanawia na łamach odpowiedzieć Ksaweremu. I tak zaczyna się ich dyskusja.
Ksawery, zupełnie wbrew sobie, jest coraz bardziej zafascynowany charyzmatyczną dziennikarką, która ani myśli patrzeć na niego łaskawiej.
Czy pomimo przeciwieństw odważy się zbliżyć do Kaliny, i czy ona, kobieta niezależna, mająca swoje zdanie i broniąca praw kobiet, pokusi się o relację inną niż zawodowa z kimś tak różnym od siebie?

Recenzja

Dawno nie byłam tak wypoczęta po lekturze. Wszystko za sprawą powieści „I życzę Ci wszystkiego najgorszego” której mam przyjemność patronować i z czego jestem ogromnie szczęśliwa. Historia Ksawerego oraz Kaliny zelektryzowała powietrze wokół mnie i zdecydowanie nie można zaliczyć jej do typowego romansu. Relacja tej dwójki to regularna wojna, tocząca się w dodatku na łamach prasy! Fabuła powieści to w dużej mierze światopoglądowe utarczki, słowne przepychanki i walka o to czyje racje będą „na wierzchu”, a obiektem całej dyskusji nie kto inny, jak kobiety, o których Ksawery ma lekko mówiąc mało przychylne zdanie.

On – przystojny, jednakże cyniczny dziennikarz, mało empatyczny, o mocno antykobiecych poglądach.

Ona – barwna, wyróżniająca się z tłumu dziennikarka, nieco ekscentryczna i zdecydowanie płynąca pod prąd. Wegetarianka. Obrończyni kobiet oraz środowiska.

Czy z czegoś takiego w ogóle może zrodzić się uczucie? Przekonajcie się sami!

Natalia Nowak – Lewandowska stworzyła fenomenalną historię. Zdecydowanie słodko gorzką, w której nie brakowało akcentów mocno humorystycznych, ale również takich, które czytałam z pełną powagą i skupieniem. Jest to książka po której inaczej patrzy się na świat i na otaczających nas ludzi. Humor doskonale zrównoważony elementami zadumy nad złożonością natury ludzkiej i jej ciemnymi stronami. Historia napisana została z bardzo wysoką świadomością aspektów ekologicznych, co niesamowicie mi się spodobało. O niszczącej planetę sile konsumpcjonizmu, obnażająca ludzkie przywary i słabości. Poruszająca kwestie dyskryminacji płciowej, społecznej oraz biorąca w obronę kobiety – włączając w to Matkę Ziemię. Ta powieść była dla mnie rewelacyjną odmianą od czytanych dotychczas książek, a wszystko za sprawą emocji, które ze sobą niosła, jak również ukrytego przesłania skierowanego do czytelnika.

Byłabym zapomniała… w tej historii jest jeszcze Mieczysław i gwarantuję, że nieźle namiesza. Ojciec? A może kochanek? Nic bardziej mylnego! Mietek to kot, którego najchętniej wyrwałabym z kart powieści i zabrała do siebie. Mieczysław to kot mojej ulubionej rasy, czyli sfinks czym Autorka kupiła moją uwagę już na starcie.

Jeśli macie ochotę na mieszankę romansu, obyczaju i komedii, to książka będzie strzałem w dziesiątkę! Świetnie sprawdzi się na wakacje, jak również na książkowy prezent.

Książkę kupisz tutaj:

Współpraca reklamowa z wydawnictwem Lucky.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments