Wydawnictwo: Biały Wiatr
Gatunek: Poradniki
Data wydania: 2023-03-20
Liczba stron: 226

Opis książki

Twoja wrażliwość cię przytłacza i nie wiesz, jak się z nią obchodzić (dla dobra siebie i innych)? Wyczerpały cię notoryczne wysiłki obejmowania innych i świata kosztem siebie? Zmęczyło cię nieustanne naprawianie siebie? Masz dość ciągłej wewnętrznej walki – z „ego” lub „negatywnymi” emocjami? W trudnych chwilach masz poczucie porażki lub upadku? Zniechęciły cię lata bezskutecznych prób spełnienia duchowych/rozwojowych standardów?
Zanurz się w tę książkę i zaznaj ulgi spotkania ze sobą w obejmującej PRZESTRZENI MIŁOŚCI.

„Potęga wrażliwości” jest ukłonem dla naszej ludzkiej drogi, a nade wszystko zdolności odczuwania i sensytywności, które zamiast być dla nas obciążeniem, mogą być cennym DROGOWSKAZEM do duchowej mocy i mądrości. Książka zawiera przesłania nasycone empatią i głębokim uhonorowaniem – zarówno DUCHA, jak i CZŁOWIEKA i wszystkich tych ludzkich aspektów, które nauczyliśmy się przekraczać w imię różnych powinności.

Co może zaoferować ci „Potęga wrażliwości”?

* Znajdziesz tu zapewnienie, że jesteś WŁAŚCIWY, a wszystko jest – i zawsze było – z tobą w porządku.
* Zdemaskujesz kilka popularnych mitów duchowych/rozwojowych, powodujących niepotrzebne cierpienie i podtrzymujących wewnętrzną walkę.
* Rozluźnisz się w większym poczuciu wewnętrznego bezpieczeństwa i osadzisz w przekonaniu, że nie ma w tobie nic „złego”, co chciałoby ci zaszkodzić.
* Spojrzysz na swoją wrażliwość jak na bezcenny kompas wskazujący drogę do twojej duchowej mocy i wolności.
* Znajdziesz podpowiedzi, jak zakończyć wewnętrzną walkę, odkryć wspaniałość własnej istoty i transformującą moc miłości.
* Dowiesz się jak – jako osoba wrażliwa i empatyczna – nie zatracić się w świecie.
* Odnajdziesz kojące i dodające otuchy słowa, które otworzą twoje serce na… samego siebie.

To właśnie nasza bezcenna WRAŻLIWOŚĆ pozwala nam połączyć w sobie pierwiastek ludzki z boskim – zjednoczyć Człowieka z Duchem, przyjąć i przejawić Siebie w pełni.

Recenzja

„Potęga wrażliwości” autorstwa Karoliny Bohenek jest to pozycja niezwykle budująca, otulająca poczuciem, że wszystko jest z nami w porządku.  Autorka w piękny i czuły sposób tłumaczy czytelnikowi jak pokochać siebie, skomunikować się lepiej z własnym wnętrzem i dać sobie szansę na zaakceptowanie siebie w pełni. W ostatnim czasie często spotykamy się z określeniem NAD-wrażliwości, które sugeruje, że coś z naszą wrażliwością jest nie tak. Tymczasem autorka przekonuje w mądrych, ciepłych słowach, że „Empaci są prekursorami głębokich przemian w świecie. To urodzeni alchemicy miłości (…)” – czytamy w jednym z rozdziałów. Przyznacie, że po takich słowach od razu robi się cieplej na sercu.

Nie obiecam Wam, że ta książka uzdrowi duszę, czy wyleczy stare rany, bo tego nie dokona żaden, nawet najlepszy poradnik. Tego, musicie dokonać WY. Pozwoli ona jednak przemyśleć wiele dokuczliwych kwestii, zrozumieć lepiej mechanizmy jakie zachodzą w naszym umyśle, zaakceptować to, w jakim miejscu na ziemi obecnie się znajdujemy. Pełna łagodności, zrozumienia i empatii treść da Wam poczucie bycia zrozumianym, potrzebnym i wartościowym.

Przyznam, że wracałam do lektury wielokrotnie, siadając wieczorami z tą książką i otulając się jej wspierającą treścią. To jak spotkanie z najlepszą przyjaciółką, która bierze nas w ramiona i przypomina ciepłymi słowami, że „wszystko z nami dobrze”. Coraz częściej jesteśmy przyzwyczajeni do życia w nieustannym pędzie, napięciu emocjonalnym, pośpiechu… W naszym życiu nie brak lęku, złości, zazdrości oraz szeregu innych negatywnych emocji, tymczasem brakuje czasu na odpoczynek. Nie doceniamy wciąż, jak ważny jest on dla oczyszczenia negatywnych emocji, duchowej regeneracji i uwolnienia tłumionych emocji. Polecam Wam tę wartościową książkę. Warto obdarować nią zarówno siebie, jak i swoich najbliższych.

Najtaniej kupisz tutaj:

Współpraca reklamowa z wydawnictwem Biały Wiatr.

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Sławomir Tomasz Pietrzak
Sławomir Tomasz Pietrzak
4 miesięcy temu

Recenzja książki “POTĘGA WRAŻLIWOŚCI. JAK OBJĄĆ SIEBIE W PEŁNI” autorki

Karoliny Bochenek

Z perspektywy mojej drogi na której jestem od 20 lat, w książce “Potęga wrażliwości. Jak objąć siebie w pełni” odnajdziemy wiele odpowiedzi burzących stare paradygmaty i demaskujących największe iluzje rozwoju duchowego których bardzo dużo osób nie dostrzega.
Autorka stawia najważniejsze pytania pojawiające się na drodze poszerzania świadomości i prowadzi czytelnika do miejsca gdzie odnajdzie wszystkie odpowiedzi – do punktu w którym dotrze do siebie prawdziwego.
Książka ta to nie zbiór teorii rozwojowych, lecz opiera się na duchowym pragmatyzmie gotowym do zastosowania tu i teraz. Pokazuje podejście psychologiczne do rozwoju duchowego i jak te dwie dziedziny wzajemnie się przenikają a nawet często można odnieść wrażenie że są tym samym.
Styl pisania powoduje że z tekstu płynie ciepło, zrozumienie i przede wszystkim miłość, przypominająca czytelnikowi co chwila czym on w swej istocie jest.
Jak wiadomo w rozwoju duchowym nie ma dróg na skróty, ponieważ nikt za nikogo niczego nie zrobi – może jedynie asystować i wspierać. Jednak zamiast iść okrężną drogą i latami błądzić w ślepych zaułkach i iluzjach oraz by uniknąć wielu pułapek rozwoju duchowego których pełno – można wyjechać na autostradę rozwoju duchowego.
Ta książka jest właśnie taką autostradą… 🥳