NIE MOGĘ CIĘ (NIE)KOCHAĆ – Mariola Lorek

„Nie mogę Cię (nie) kochać” to powieść Marioli Lorek kierowana do czytelników 16+, jednak nie było problemu, bym odnalazła się w niej również ja – kobieta z grupy 30+. Jeśli lubicie motyw „enemies to lovers”, z pewnością nie możecie ominąć tego tytułu, gdy zobaczycie go na sklepowej półce, zwłaszcza, że książka to hit Wattpada! I jest przepięknie wydana, co dla mnie – okładkowej sroki – jest niezmiernie ważne.

Zakończenie pozostawia ogromny niedosyt i idealnie trafia w mój gust. Nie mogę zdradzić dlaczego, ale powiem tylko, że odczuwam potrzebę sięgnięcia po kolejny tom tu i teraz, natychmiast! Znajdziemy w tej książce wiele emocji, jest tu zawarty motyw miłości zakazanej, co wywołało u mnie spore wewnętrzne rozdarcie. Sama nie wiem co zrobiłabym na miejscu głównej bohaterki dlatego z zaciekawieniem śledziłam jej losy. Ta książka dosłownie czyta się sama! To idealny tytuł na jeden wieczór.

Jeśli chodzi o moje odczucia względem głównych postaci, to z Reed raczej bym się nie polubiła. Jakoś ta dziewczyna mnie do siebie nie przekonała. Z jednej strony zawstydzały ją jakiekolwiek uwagi kierowane pod jej adresem i pod tym względem sprawiała wrażenie młodszej niż była. Z drugiej strony, zachowywała się tak, jak gdyby niczego się nie bała. Bywała lekkomyślna, szybko zmieniała zdanie i generalnie ta postać była w moim odczuciu niespójna.

Mocno zaciekawiła mnie za to postać Archera, który od początku był wyrazisty, zbuntowany i zamknięty na relacje z innymi. Czułam, że ten chłopak skrywa w sobie jakąś tajemnicę, a jego aroganckie zachowanie, to jedynie przykrywka dla prawdziwych uczuć. I nie myliłam się! Lubię, kiedy ukazany jest w książkach wpływ przeszłości bohaterów na ich obecne zachowanie.

Nie zabrakło w tej książce subtelnych uczuć i napięcia jakie towarzyszy pierwszej miłości. Było niebezpiecznie, było szybko, a główna bohaterka okazała się tkwić w centrum relacji pełnych niedopowiedzeń, tajemnic i wzajemnych układów. Kończę I tom bogatsza o cudowną historię w mojej głowie i garść cytatów, którymi chętnie się z Wami podzielę. Niecierpliwie czekam na więcej!

Sprawdź, gdzie kupisz najtaniej!

Współpraca barterowa z wydawnicwem MIRAŻ.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments