PRZEKLĘTA RZEŹBA Z BOLONII – Greg Krupa

IDEALNE NA PREZENT!

Opis książki

Co łączy odnalezioną przypadkiem rzeźbę z Modiglianim, Bolonią i kabałą? Dlaczego osoby, które miały z nią styczność, umierają albo znikają w tajemniczych okolicznościach? Davide Dobravski, znany Czytelnikom z Zaginionego klejnotu Ferrary dziennikarz o polskich korzeniach, po raz kolejny angażuje się w śledztwo prowadzone przez jego przyjaciół karabinierów. Osobiście zamieszany w sprawę, zmuszony jest sięgnąć po niekonwencjonalne środki, które pozwolą mu odkryć zaskakującą prawdę…Mglista i deszczowa Bolonia w niczym nie przypomina popularnego wyobrażenia o słonecznej Italii.Najstarsze uniwersyteckie miasto stopniowo ujawnia swoje mroczne sekrety i ukryte symbole, stając się tłem akcji thrillera, w którym członkowie tajnych bractw i znawcy okultyzmu biorą udział w odwiecznej walce Dobra ze Złem.

Recenzja

Ciekawa jestem, czy mieliście okazję czytać książkę autorstwa Grega Krupy?

Na zdjęciu zobaczyć możecie drugą powieść autora, którą miałam przyjemność objąć patronatem medialnym i nie ukrywam, że było to dla mnie ogromnym wyróżnieniem.

„Przeklęta rzeźba z Bolonii” to w pełni przemyślany thriller. Fabuła nasączona jest prawdziwą mieszanką emocji, sztuki, wzajemnych powiązań, niewyjaśnionych zaginięć, kabały i kontrowersyjnych praktyk stosowanych przez członków tajnych bractw. Co najciekawsze, w samym centrum tego zamętu znajduje się rzeźba Modiglianiego i dziennikarz o polskich korzeniach Davide Dobravski.

Sięgając po tę pozycję, bez chwili zawahania dajemy zamknąć się w sidłach mrocznej historii, z której nie sposób się wyrwać bez uprzedniego poznania zakończenia. Autor przedstawia nam Bolonię, jakiej jeszcze nie znamy – mroczną, mglistą i skrywającą tajemnice, które pragniemy jak najszybciej rozwikłać wraz z bohaterami. Z rozdziału na rozdział atmosfera tajemniczości gęstnieje, a rosnąca ciekawość nie pozwala czytelnikowi rozstać się z tą lekturą ani na chwilę.

„Przeklęta rzeźba z Bolonii” to enigmatyczna, pełna dramatycznych zdarzeń powieść, której się nie czyta – tę historię się przeżywa. Autor doskonale buduje napięcie, posługując się jednocześnie mocno obrazowymi opisami, które umożliwiają czytelnikowi przeniesienie się w wykreowany przez niego świat. Wraz z rozwojem fabuły, akcja staje się coraz śmielsza, znacznie bardziej wciągająca, a wykreowana przez Grega Krupę mroczna historia otula nas niczym gęsta mgła spowijająca Bolonię, uniemożliwiając sięgnięcie wzrokiem dalej, niż zaplanował to autor. Subtelnie okraszona pięknymi scenami zbliżeń historia, opowiada również o niemożliwych do zaspokojenia uczuciach, niespełnionej miłości oraz oddanej przyjaźni, dla której bohaterowie są w stanie poświęcić wszystko.

Nieprzewidywalna, momentami klaustrofobiczna i napawająca niepokojem droga bohaterów do rozwikłania zagadki niejednokrotnie wprawiła mnie w zdumienie nad tym, jak perfekcyjnie autor zaplanował bieg wydarzeń. Gratuluję autorowi doskonałego pomysłu na fabułę i mistrzowskiego wykonania.

Bez wahania będę sięgała po każdą kolejną powieść autora i mam szczerą nadzieję, że będzie ich dużo więcej.

https://www.arkady.info/przekleta-rzezba-z-bolonii.html

Najtaniej kupisz tutaj:

Współpraca reklamowa z wydawnictwem LETRA.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments