DROGA PRAWDZIWEGO MĘŻCZYZNY – David Deida

Wydawnictwo: Biały Wiatr
Gatunek: poradniki
Data wydania: 2015-12-03
Liczba stron: 260

Opis książki

Ta książka jest przewodnikiem dla szczególnego rodzaju mężczyzny, który świadomie i z rozmysłem stwarza siebie na nowo. Jest on niepodważalnie męski – wytrwale dąży do celu, jest pewny siebie i ukierunkowany, żyje wybraną przez siebie drogą z głęboką spójnością i humorem. Jest jednak także wrażliwy, spontaniczny oraz duchowo żywy, a jego serce jest oddane odkrywaniu i życiu zgodnie ze swoją wewnętrzną prawdą.

Ten kreujący siebie na nowo mężczyzna nie jest wystraszonym byczkiem pozującym na King Konga władającego wszechświatem. Nie jest też mięczakiem nowych czasów, kimś bez kręgosłupa, rozkojarzonym i z głupawym uśmieszkiem. On przyjął i objął w pełni oba swoje wewnętrzne pierwiastki, męski i kobiecy, i nie utożsamia się wyłącznie z jednym z nich. Nie musi mieć cały czas racji, tak jak nie musi być cały czas bezpieczny czy gotowy do współpracy lub dzielenia się, jak jakiś dwupłciowy Pan Milutki. Żyje z głębi swojego wnętrza, bez lęku ofiarowując swoje dary i odczuwając otwartość egzystencji poprzez każdą ulotną chwilę, całkowicie oddany potęgowaniu miłości.

Recenzja

David Deida przez jednych uważany jest za twórcę kontrowersyjnych treści, a przez innych za duchowego mentora naszych czasów. Gdzie leży prawda? Jak tylko zobaczyłam na stronie wydawnictwa książkę tego autora, od razu postanowiłam po nią sięgnąć i przekonać się co o niej sądzę.

Teoretycznie pozycja ta adresowana jest do mężczyzn i muszę przyznać, że faktycznie, jest to typowa książka w której „facet doradza facetowi”. Bez owijania w bawełnę i bez zbędnego rozpisywania się. Myślę, że znajdzie się wielu mężczyzn, którzy po tej lekturze poczują się zrozumiani i odnajdą w tej książce pewne duchowe wsparcie, czy też potwierdzenie dla własnych życiowych wyborów i pragnień.

Ja, jako przedstawicielka płci żeńskiej przeczytałam tę książkę z niemałym zaciekawieniem. Przyznam szczerze, że dawno żadna książka nie pochłonęła mnie tak bardzo jak ta. Napisana jest zaskakująco przyjemnym językiem, który całkowicie mnie urzekł. To właśnie język, jakim operuje autor sprawia, że staje się on dla czytelnika niczym „duchowy przewodnik” po męskim świecie.

Ze swojej perspektywy polecam tę książkę każdemu mężczyźnie, jak również każdej kobiecie, która ma ochotę przekonać się co doradza facet drugiemu facetowi. Wbrew pozorom, w tej książce jest bardzo dużo o nas – kobietach, dlatego myślę, że warto abyśmy zajrzały na chwilę do męskiego umysłu i przekonały się jak postrzega nas płeć przeciwna i czym dla mężczyzn jest życie w związku. Czy nasze punktu widzenia są takie same? Czy to czego oczekujemy od mężczyzn zawsze idzie w parze z ich prawdziwą naturą? Myślę, że każda z nas odbierze tę książkę inaczej, bo ile kobiet tyle poglądów. Mnie ta książka się podobała i większość zawartych w niej porad była dla mnie bardzo ciekawa. Cieszę się, że miałam okazję spędzić wieczór z tą książką i uważam, że był to dobrze spędzony czas, który wniósł do mojego postrzegania mężczyzn coś nowego.

Książkę kupisz tutaj:

Współpraca reklamowa z wydawnictwem Biały Wiatr.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments