WOJOWNICZKI. BOGINIE. KSIĘŻNICZKI. HISTORIE KOBIET DUBAJU – Kinga Jesman

Uwielbiam literaturę, której tematyka oscyluje wokół kultury arabskiej, dlatego też, gdy dowiedziałam się o tej książce, od razu musiałam po nią sięgnąć. Na co dzień nie czytam reportaży i literatury faktu, ale postanowiłam zrobić wyjątek i nie żałuję!
Dubaj jest największym miastem w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Dla jednych raj na ziemi, a dla innych miasto pozbawione duszy, pogrążone w chaosie, gdzie o spokoju można tylko pomarzyć. Bez wątpienia jednak jest to miejsce pełne przepychu i wszystkiego, co najlepsze oraz… największe.

„Wojowniczki. Boginie. Księżniczki. Historie kobiet Dubaju” to niebywale poruszająca i wciągająca książka o realiach życia w tym wielkim mieście. Jej treść napisało samo życie, a dzięki autorce, którą jest Kinga Jesman – polka mieszkająca w Dubaju, mamy okazję poznać historie kilku kobiet, często bolesne i trudne, a niekiedy nawet szokujące.
Książka porusza wiele ważnych kwestii tj.: bezpieczeństwo w Dubaju, dyskryminacja kobiet, problem ze znalezieniem pracy, wykorzystywanie, mroczna natura tamtejszych mężczyzn. Nie zmienia to jednak faktu, że wiele osób prowadzi w tym mieście szczęśliwe życie i udaje im się odnaleźć tam własny kawałek nieba. Mimo iż Dubaj uważany jest za jeden z najbezpieczniejszych krajów świata – kary za przewinienia są wysokie, a miasto jest bardzo dobrze monitorowane – to nie brak pułapek, które mogą czyhać na nieświadomych zagrożenia turystów. Przyjeżdżając do tego miasta, trafiamy w sam środek istnej mieszanki kultur i tradycji, dlatego też decydując się na przyjazd do Dubaju, warto mieć to na uwadze. Wszystko to autorka opisuje w książce w bardzo przystępny sposób. W żadnym wypadku nie jest to nudny reportaż, a opowieść obfitująca w dialogi i szczere wyznania. Czytając tę pozycję, poczujecie się jak na kawie z najlepszą przyjaciółką, która dzieli się z wami swoimi doświadczeniami i zasłyszanymi historiami.
Jest to tytuł na jeden wieczór i zapewniam, że warto poświęcić swój czas na lekturę. Muszę przyznać, że autorka rozbudziła we mnie jeszcze większą ciekawość odnośnie tego, jak wygląda życie kobiet w Dubaju i mam szczerą nadzieję, że nie jest to ostatnia książka autorki o takiej tematyce.

Współpraca barterowa.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments