OVERTHINKING, CZYLI GDY MYŚLISZ ZA DUŻO – Nick Trenton

Znacie powiedzenie, że „musi znaleźć się właściwy człowiek dla właściwej książki”? A może odwrotnie… nie pamiętam dokładnie, ale powiem Wam, że udało mi się ostatnio zrealizować to powiedzenie w praktyce i to całkiem przypadkowo!

Przyznam, że początkowo nie do końca byłam przekonana do sięgnięcia po tytuł ze zdjęcia, jednak jak się szybko przekonałam, książka okazała się istnym strzałem w dziesiątkę! Czytając tę pozycję, czułam, jakby w pełni opisywała mnie – moją nieustanną gonitwę myśli, problemy z podejmowaniem decyzji, niekończące się analizowanie rzeczywistości i moją nieustanną walkę wewnętrzną. To ja, zamknięta na kartach książki. Zagubiona we własnych myślach, złapana w pułapkę, którą sama na siebie zastawiłam. Jak się z niej wydostać? Okazuje się, że to prostsze niż myślałam!

Poradnik „Overthinking, czyli gdy myślisz za dużo” w przystępny sposób przybliża czytelnikowi zagadnienie „paraliżu analitycznego” i przedstawia ciekawe sposoby na jego pokonywanie. Dostarcza praktycznej wiedzy m.in. z zakresu zarządzania czasem, technik walki z prokrastynacją, lękiem, negatywnymi wzorcami myślowymi. Autor świetnie wytłumaczył w tej książce, jak często nasze myśli związane z daną sytuacją mogą być zniekształcone, co przekłada się na powstawanie negatywnych emocji. Będąc świadomym tego zjawiska, możemy w znaczący sposób pomóc sobie w ograniczeniu stresu, leków, wstydu, paniki i innych negatywnych odczuć. Myśli dysfunkcyjne sprawiają, że nasze poczucie własnej wartości oraz bezpieczeństwa znacząco spada i mamy tendencje do wyolbrzymiania pewnych sytuacji. Żyjemy w czasach, kiedy stresuje nas niemal wszystko. Nie umiemy odpoczywać, zadręczamy się myślami o zdrowiu, pracy, karierze… rozdmuchujemy małe problemy do kolosalnych rozmiarów! Czas to zmienić.

Jedną z technik, która najbardziej mi się spodobała i zamierzam praktykować ją w trudnych chwilach, jest prowadzenie „dziennika stresu”. Nie polega to jednak wyłącznie na spisywaniu stresujących sytuacji, jak mogłoby się wydawać. Jeśli jesteście ciekawi, o co chodzi w tej metodzie, to serdecznie zapraszam do lektury! Naprawdę warto!

Najtaniej kupisz tutaj:

Współpraca barterowa z wydawnictwem SENSUS.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments