ZABÓJCZE UCZUCIE – Ewelina Kwiatek

„Ona jest płatną zabójczynią, on jej następnym zleceniem”

Czyż nie intrygujące? Powieść Eweliny Kwiatek „Zabójcze uczucie” dosłownie mnie porwała! W tej pozornie krótkiej  (192 str.) książce, dzieje się tak wiele, ze nie sposób się nudzić. Moim zdaniem historia została doskonale zbalansowana. Nie brak wartkiej akcji, nie ma zbyt wiele opisów, które wywoływałyby znużenie podczas czytania. Bardzo lubię takie zwięzłe opowieści, które sprawiają, że można wczuć się w akcję i razem z bohaterami przeżywać ich dylematy. Duży plus muszę dać za to, że książka porusza ważne tematy takie jak fizyczna i psychiczna przemoc w związku oraz ogólnie przemoc w rodzinie. Spotkałam w tej historii bohaterów z problemami, obarczonych trudną przeszłością, co bardzo lubię. 

Książka napisana została w bardzo dobrym stylu – poprawnym , obrazowym, działającym na wyobraźnię czytelnika. Jest to jedna z takich pozycji, którą okleja się dziesiątkami znaczników, by zachować na później najciekawsze cytaty.

„Nie byłam pewna czego się spodziewać, którym ze swoich alter ego mnie uraczy – spokojnym, które poznałam na początku, czy bestią, którą odkryłam niedawno?”

„Zrywam się, jakby gonił mnie sam diabeł, o mały włos nie rozlewając wina, po czym robię to, co w tej sytuacji podpowiada mi serce. Uciekam”.

Spędziłam świetny czas z tą książką i urzeczona stylem w jakim pisze autorka z przyjemnością będę sięgała po kolejne pozycje, które mam nadzieje ukażą się na rynku, bo zdecydowanie – CHCĘ WIĘCEJ.

Współpraca barterowa z wydawnictwem Editio Red.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments