JAK RADZIĆ SOBIE Z MIGRENĄ – dr Katy Munro

Wydawnictwo: Muza
Tytuł oryginału: Managing Your Migraine
Data wydania: 2023-03-22
Gatunek: poradnik
Tłumacz: Katarzyna Babicz
Liczba stron: 320

Opis książki

Ta książka daje nadzieję każdemu cierpiącemu na migrenę.

Atakuje nagle i paraliżuje. Należy do najbardziej powszechnych i wycieńczających chorób na świecie.Na migrenę cierpi jedna na siedem osób – często w samotności, zmagając się nie tylko z niewyobrażalnym bólem, ale również ze społecznym niezrozumieniem, niedowierzaniem i brakiem akceptacji. Migrena jest lekceważona, stygmatyzowana i błędnie diagnozowana. To genetyczne, neurologiczne schorzenie mózgu, które potrafi zrujnować życie, jest czymś o wiele poważniejszym niż „zwykły ból głowy”.

Odzyskaj swoje życie!

Dr Kate Munro, opierając się na wiedzy medycznej, osobistych doświadczeniach choroby oraz na historiach swoich pacjentów, pomoże ci zmierzyć się z własną migreną i opracować skuteczny plan leczenia.

– Najnowsze metody terapii
– Fazy migreny i czynniki ją wywołujące
– Środki zapobiegawcze
– Plany ratunkowe podczas ostrych ataków
– Zarządzanie zdrowiem psychicznym z migreną

Recencja

Mnie ta książka całkowicie kupiła! Napisana jest prostym językiem, dzięki czemu można czytać ją nawet z bólem głowy. Czyż to nie jest ważne w przypadku tego typu książek?

Wydawnictwo MUZA przygotowało dla nas niezwykle konkretny poradnik, który z pewnością będzie stanowił cenną wskazówkę dla chorych jak też dla rodzin osób dotkniętych migreną.

Mimo, że cierpię na tę chorobę od wielu lat i mam już pewną wiedzę na ten temat, to przyznam, że książka była w stanie mnie jeszcze zaskoczyć i znalazłam w niej wiele ciekawych dla mnie treści.

Znalazłam w niej odpowiedź na wiele pytań, które miałam w głowie idąc na wizytę do neurologa, jednak wówczas nie udało mi się uzyskać na nie odpowiedzi. Wchodziłam do gabinetu lekarza i po krótkim wywiadzie wychodziłam z receptą w ręku (z mglistym pojęciem jak i kiedy stosować przepisane leki). Zawsze nurtowało mnie m.in. dlaczego już na etapie słabego bólu powinnam przyjąć maksymalną dawkę leku. W tej książce w końcu znalazłam na to wytłumaczenie.

Spodobało mi się, że autorka opisuje sposoby pomagające ograniczyć stres, a wśród nich wymienia m.in. prowadzenie dziennika wdzięczności, do czego sama również gorąco Was zachęcam.

Szczególny plus chciałabym przyznać tej książce za rozdział poświęcony migrenie u dzieci, kobiet w ciąży oraz matek karmiących piersią. Są to obszary często zaniedbywane, o których mało się mówi. Sama jestem matką i zdaję sobie sprawę, że moje dzieci mogą być podatne na bóle migrenowe. Dzięki tej książce, dostałam garść wskazówek jak rozpoznać ból migrenowy u dziecka i co powinno mnie zaniepokoić.

Co zyskałam po lekturze:

  • Poszerzyłam wiedzę o tej chorobie
  • Dostałam garść informacji o których nie wiedziałam wcześniej
  • Dowiedziałam się nieco więcej na temat tryptanów stosowanych w leczeniu migreny
  • Książka odpowiedziała na wiele nurtujących mnie pytań
  • Wiem jak rozpoznać migrenę u dzieci i jak im pomóc
  • Poznałam metody ograniczania stresu
  • Wiem jak rozpoznać objawy zwiastujące wystąpienie migreny
  • Odłożyłam książkę na półkę i wiem, co mogę zmienić już teraz
  • Znalazłam w niej ciekawą metodę leczenia migreny, którą zamierzam zastosować.

Podsumowując, znalazłam w tej książce wszystko czego oczekiwałam. Zdaję sobie sprawę, że nigdy nie wezmę do ręki książki, która zdradzi mi niezwykły sekret, gdzie w moim organizmie znajduje się guzik wyłączający ból głowy i jak go wcisnąć. Patrzę realnie. W moim odczuciu książce daję mocne 9/10. 

Książkę kupisz tutaj:

Współpraca reklamowa z wydawnictwem Muza.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments