PRZYTUL SWOJE WEWNĘTRZNE DZIECKO – Sylwia Sitkowska

Wiedziałam. Po prostu wiedziałam, że na tej książce się nie zawiodę! Uwielbiam poradniki od wydawnictwa SENSUS i zawsze sięgam po nie z przekonaniem, że wniosą wartościowe przemyślenia do mojego życia. Tak też stało się i tym razem!

Autorka – Sylwia Sitkowska, stworzyła rewelacyjny poradnik, pełen nie tylko konkretnej wiedzy, ale także ćwiczeń, porad, technik relaksacji … Kochani, czego tu nie było!

Mimo, że książka liczy sobie nieco ponad 200 stron, to jest zajęciem na długie godziny, a przepracowanie jej daje naprawdę dobre efekty. Znajdziecie w niej wiele metod na uspokojenie, odwrócenie uwagi, ograniczenie stresu, relaksację a przede wszystkim, dzięki ćwiczeniom lepiej skomunikujecie się ze swoim wnętrzem. Zwykle czytam książki bardzo szybko, jednak na tę pozycję dałam sobie cztery dni, podczas których starałam się skrupulatnie przechodzić przez poszczególne rozdziały. Czułam się jak podczas wizyty u psychologa, jednak spotkanie z tą książką to coś o wiele lepszego, bo mogłam na spokojnie zajrzeć wgłąb siebie, bez presji czasu, przy kubku ulubionej herbaty.

Bardzo spodobało mi się porównanie naszego wnętrza do dziecka. Jest to w moim odczuciu bardzo obrazowe i niezwykle trafne, bo od razu zaczynamy odczuwać instynkt nakazujący nam lepiej się sobą zaopiekować. Nigdy nie myślałam o sobie w ten sposób, jednak po tej książce na pewno zacznę. Polecam ten tytuł każdej osobie, która lubi pracować nad własnym wnętrzem, jak również każdemu rodzicowi, bowiem lektura skłania do refleksji nie tylko nad sobą ale również nad wychowaniem własnych dzieci. Pozwala dostrzec błędy popełniane przez rodzica na etapie wychowania, które rzutują na późniejsze życie młodego człowieka.

Polecam Wam rozdział opisujący techniki oddechowe pozwalające odzyskać spokój. Jak pisze autorka: „Oddychanie to najprostsza, a najbardziej niedoceniona metoda relaksacji” i w zupełności się z tym zgadzam. Polecam tę wartościową książkę. 

Współpraca reklamowa z wydawnictwem SENSUS.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments