JUDAS – K.C. Hiddenstorm

Wydawnictwo: Editio Red
Gatunek: Romans/Erotyk
Liczba stron: 272
Data wydania: 2023-02-14

Opis książki

Miłość, pieniądze, nielegalne interesy i… jeszcze raz miłość.
Gdy Layne Morgan decydowała się wyjść za mąż, najwyraźniej myliła pożądanie z miłością. Vincent Morgan autentycznie ją zauroczył. Gwałtowne uczucie przyćmiło zdrowy rozsądek i Layne została jego żoną, choć w głębi duszy czuła, że będzie miała przez niego kłopoty. Jednak prawdziwy szok piękna pani prawnik przeżyła dopiero wtedy, kiedy jej przeczucia się potwierdziły. Okazało się, że pod przykrywką prowadzonej firmy Vince handluje kokainą, a na obciążających dokumentach widnieją podpisy… Layne.
Wściekła żona mafiosa postanawia coś z tym zrobić. Coś definitywnego, co z pewnością zaszkodzi panu Morganowi. Zabiera feralne dokumenty, wsiada do samochodu i… utyka w korku. Wieczne korki! Nie zamierza się jednak poddać. Porzuca auto ― dalej idzie piechotą. Niestety, w ciemnym zaułku traci przytomność. Odurzona chloroformem, budzi się w zatęchłej piwnicy. Czyżby to Vincent dowiedział się o jej zamiarach i postanowił ją w ten nieprzyjemny sposób powstrzymać? Czy zielonooki Judas pracuje dla męża Layne? A może sprawy mają się zupełnie inaczej?
Dla Layne Morgan rozpoczyna się niebezpieczna gra o życie. Czy zdoła je ocalić?

Recenzja

Książka JUDAS opowiada historię silnej i stanowczej kobiety o imieniu Layne. Jest ona żoną Vincenta, z którym łączy ją niesamowicie ognista relacja.Wszystko byłoby dobrze, gdyby nie to, że mąż, który nie stroni od ciemnych interesów, postanowił wplątać w nie również niczego nieświadomą Layne. Sytuacja komplikuje się w momencie, gdy kobieta dowiaduje się prawdy i odnajduje w dokumentach męża papiery sygnowane swoim – podrobionym – podpisem. Nim jednak zdąży cokolwiek z tym faktem zrobić, budzi się w zatęchłej piwnicy, gdzie pod kluczem jest przetrzymywana przez mężczyznę o imieniu Judas. Layne jest święcie przekonana, że to kolejny zabieg męża, którego celem jest dać jej nauczkę, by nie wtykała nosa w nie swoje sprawy. Sytuacja okazuje się jednak o wiele bardziej dramatyczna, a kobieta zaczyna zdawać sobie sprawę jak wielkie niebezpieczeństwo sprowadził na nią jej mąż. W jednej chwili okazuje się, że kobieta może liczyć już tylko na siebie i nie pozostaje jej nic innego jak przekonać swojego oprawcę, by pozostawił ją przy życiu. Jak to zrobi? O tym musicie przekonać się sami, a gwarantuję, że jest to historia którą warto poznać.

Książka JUDAS jest to bardzo dobrze zrównoważony erotyk, w którym sceny zbliżeń między bohaterami stanowią uzupełnienie przemyślanej i ciekawej fabuły. Akcja rozwinęła się zdecydowanie szybciej niż się tego spodziewałam. Jednocześnie autorka, poprzez retrospekcję w pełni zaspokoiła potrzebę poznania przeszłości kobiety i tego, co spowodowało, że znalazła się ona w tak fatalnym położeniu. Podobało mi się, że wszystkie postaci były wyraziste i na swój sposób charakterne. Layne, to kobieta o twardej i drapieżnej osobowości, nie znająca strachu i z odwagą przeciwstawiająca się nawet niebezpiecznym mężczyznom. Vincent, to niemal uosobienie diabła w ludzkiej skórze, co kiedyś imponowało zakochanej w nim kobiecie, która jednak teraz nie pała do niego żadnym innym uczuciem jak tylko chęcią zemsty. Najbardziej interesującą postacią okazał się dla mnie tytułowy Judas, którego mogliśmy poznawać z coraz to innej strony.

Autorka zafundowała nam powieść pełną kontrastujących ze sobą emocji w której brutalność miesza się z namiętnością, a początkowa próba uprzedmiotowienia kobiety przeobraża się w niewyjaśnioną troskę. Czy przeobrazi się również w miłość?


Sposób w jaki K.C. Hiddenstorm oddaje uczucia bohaterów oraz ich samopoczucie zarówno fizyczne jak i psychiczne, jest tak obrazowy, że przeżywamy wszystko razem z nimi. Oddychamy szybciej ogarnięci strachem, kręci nam się w głowie od realistycznych opisów złego samopoczucia, a każda kolejna minuta spędzona przez Layne w zamknięciu przyprawia nas samych o zniecierpliwienie. JUDAS to książka przesiąknięta męskimi porachunkami, pełna ostrych starć słownych, które niekiedy wywoływały na mojej twarzy uśmiech za sprawą sarkastycznego humoru, który co jakiś czas pojawiał się na kartach powieści. Co do samej fabuły, to muszę powiedzieć, że zawiera ona dwie życiowe prawdy. Pierwszą, która mówi, że niewiele dzieli miłość od nienawiści oraz drugą, że nic tak nie zbliża dwojga ludzi jak wspólny wróg. Jeśli szukacie książki na wieczór, która wręcz iskrzy od zawartych w niej emocji to polecam Wam tę powieść.

Najtaniej kupisz tutaj:

Współpraca reklamowa z wydawnictwem Edito Red.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments