JAK MYŚLEĆ O SOBIE LEPIEJ – Brianna Wiest

Tytuł oryginału: The Mountain Is You: Transforming Self-Sabotage Into Self-Mastery
Data wydania: 2022-10-26
Wydawnictwo: Filia
Gatunek: Poradnik
Liczba stron: 256

Opis książki

Dowiedz się, jak myśleć. Dzięki temu nauczysz się, jak kochać, dzielić się, współistnieć, tolerować, dawać i tworzyć.
Nie akceptuj życia, które nie daje ci szczęścia.
Gdy pozbywamy się tego, co dla nas niedobre, tworzymy nową przestrzeń do odkrywania, co nam służy.
Wielu ludzi jest zdania, że aby pokochać innych, najpierw trzeba pokochać samego siebie, ale prawda jest taka, że jeśli nauczysz się kochać innych, pokochasz też siebie.
To wymaga niesamowitej odwagi: trzeba odłożyć dumę na bok i zobaczyć świat takim, jaki jest.
„Akceptowanie swoich uczuć” brzmi jak coś wielkiego, ale oznacza jedno: pozwolenie sobie na to, aby je odczuwać.
To książka o uważności i czułości dla siebie, odkrywaniu swoich prawdziwych potrzeb, rozpoznawaniu emocji i radzeniu sobie z nimi.

Recenzja

Kochani, przedstawiam Wam jedną z lepszych książek jaką miałam okazję czytać w ostatnim czasie. Poradnik „Jak myśleć o sobie lepiej” porusza wszystkie, najistotniejsze w moim odczuciu kwestie, tj.: uważność, samoakceptacja, rozwój emocjonalny i podążanie za szczęściem.

Ta niebywale motywująca pozycja powinna znaleźć się biblioteczce każdej osoby, która pragnie zmienić coś w swoim życiu. Jako że wszelkie zmiany, należy zawsze zaczynać od podstaw, to by zmienić swoje życie powinniśmy zacząć od siebie. Często jednak dzieje się tak, że jesteśmy dla siebie najgorszymi krytykami pod słońcem. Ganimy się za każde niepowodzenie i wymagamy od siebie o wiele więcej niż jesteśmy w stanie zdziałać. Owszem, warto od siebie wymagać i stawiać sobie wysoko poprzeczkę, jednak podczas snucia tych planów powinniśmy wziąć pod uwagę nasze realne możliwości. Unikniemy wtedy obwiniania się za wszelkie niepowodzenia.

Przeczytałam tą książkę w trzy wieczory. Powodem nie była jej długość (250 stron), ale to, że chciałam w spokoju zapoznać się z radami udzielanymi przez autorkę i wziąć je sobie do serca. W moim przypadku książka jak najbardziej osiągnęła zamierzony efekt terapeutyczny i pozwoliła mi spojrzeć na siebie łaskawszym okiem. To taka pozycja, która pomaga poukładać w głowie pewne kwestie i poniekąd zrobić w życiu „porządek”. Nie jest to proces łatwy, jednak  niezwykle ważny z perspektywy dążenia przez człowieka do upragnionej harmonii.

Moim ulubionym zagadnieniem, które porusza ta książka jest „zamartwianie się”. Jak pisze autorka, od nieustannego zamartwiania się możemy uzależnić się tak samo jak od używek. Całkowicie się z tym zgadzam. Dlatego też warto, abyśmy otaczali się w życiu osobami, które wprowadzają w nasze życie pozytywną energię i są dla nas inspiracją do działania. Ponadto, powinniśmy w przemyślany sposób gospodarować własną energią, nauczyć się rozróżniać tłumienie emocji od ich świadomego kontrolowania, jak również przemyśleć dokładnie jaki jest nasz plan na życie. W tym miejscu autorka stawia czytelnika przed pytaniami:

– Dla kogo chcesz się starać?
– Jak wyobrażasz sobie swoją najlepszą wersję?
– Jak wyglądałaby twoja idealna codzienność?
– Co chcesz po sobie zostawić?

Zdecydowanie polecam Wam tę książkę. Autorka doskonale przeprowadza czytelnika przez mozolny proces uzdrawiania własnego umysłu i pokazuje, że choć nie jest to droga łatwa, to daje ogromne efekty, które w przyszłości zaowocują odzyskaniem wewnętrznego spokoju, a może nawet odniesieniem wymarzonego sukcesu.

Książkę kupisz tutaj:

Współpraca reklamowa z wydawnictwem Filia

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments