SIŁA EMOCJI – Meurisse Thibaut

Wydawnictwo: Sensus
Data wydania: 2022-09-21
Gatunek: poradnik, nauki społeczne
Ilość stron: 240

Opis książki

Nie chłodne kalkulacje i logiczne myślenie, lecz emocje są tym, co kieruje Twoim życiem i w największym stopniu wpływa na Twoje samopoczucie. Jak sobie z nimi radzić i jak nimi zarządzać, aby budować dobre relacje z innymi ludźmi i z powodzeniem osiągać życiowe cele? Odpowiedź na to trudne, ale jakże istotne pytanie znajdziesz podczas lektury tej książki. To kompletny przewodnik po ludzkich emocjach – jego poznanie ułatwi Ci panowanie nad nimi. Dzięki niemu nauczysz się zarządzania emocjami, a to, co dotychczas było Twoją słabością, przekujesz w swoją największą siłę!

Ten, kto rozpoznaje i kontroluje emocje, panuje nad sobą i swoim życiem. Łatwo powiedzieć, tylko jak to robić w praktyce? Thibaut Meurisse nauczy Cię tego w sposób skuteczny i zrozumiały. Autor precyzyjnie i obrazowo wyjaśnia mechanizmy działania ludzkich emocji – posługuje się przykładami z życia, a naukowe teorie psychologiczne ubiera w przystępne dla każdego słowa. Poradnik obejmuje również przydatne na co dzień metody, dzięki którym nauczysz się zarządzać emocjami, nawet tymi najbardziej destruktywnymi, aby pozytywnie przełożyły się na Twoje samopoczucie i realizację życiowych celów.

Recenzja

Mam do Ciebie pytanie: Zdajesz sobie sprawę jak ogromny wpływ na Twoje życie mają emocje, które w sobie nosisz?

Mam na myśli nie tylko emocje w ujęciu całościowym, a więc optymizm lub pesymizm. Mowa tu o całym spektrum emocjonalności, ze szczególnym uwzględnieniem tych odczuć, które w pewien sposób blokują nas przed podejmowaniem dalszych działań.

Zazdrość, uraza, strach, dyskomfort, prokrastynacja, brak motywacji itp. to wszystko emocje i postawy, które nawarstwiają problemy i przyczyniają do powstawania napięcia emocjonalnego. Choć nie zdajemy sobie z tego sprawy, wiele decyzji w naszym życiu podejmujemy ze strachu – np. idziemy do przypadkowej pracy, bez której nasz byt stałby się zagrożony, upodabniamy się do innych w obawie przed odrzuceniem. Przykłady można by mnożyć. Strach jest potrzebny, gdyż pomaga nam zachować bezpieczeństwo i unikać w życiu zagrożeń, jednak często zakleszcza nas w tzw. „strefie komfortu” poza którą boimy się wyjść.

Książka SIŁA EMOCJI pełna jest wielu zaskakujących i ciekawych faktów. Jednym z nich jest na przykład to, że w zależności od przyjętej przez mężczyznę pozycji (określanej tu jako energetyczna lub mniej energetyczna) zmienia się u niego poziom testosteronu, kortyzolu, jak również tolerancja na ryzyko. Świadczy to o tym, że za pomocą odpowiedniej postawy naszego ciała, możemy wpływać na nasze samopoczucie, ale również na gospodarkę hormonalną.

Znajdziecie tu naprawdę wiele praktycznych porad. Jedną z nich, jest praktykowana przeze mnie „reguła 5 sekund”. Polega ona na tym, by w szybki sposób przejść od roztrząsania problemu do działania. Gdy dostrzeżecie w swoim życiu problem, który moglibyście przy odpowiedniej motywacji rozwiązać od ręki (np. zmywanie), zacznijcie odliczać od pięciu w dół i nim dojdziecie do zera starajcie się już rozpocząć daną czynność. Czyż to nie jest proste? Owszem, jest! I zapewniam, że daje rewelacyjne efekty u osób mających tendencję do odkładania obowiązków na później.

A czy wpadliście kiedyś na to, by przekuć stres w inne emocje, które nie będą czyniły spustoszenia w Waszym organizmie? Tak, to możliwe! A odpowiedź na pytanie „jak to zrobić?” znajdziecie w tej niesamowitej książce. Jestem pod wielkim wrażeniem tego, jak proste metody potrafią uczynić nasze życie lepszym. Nie znając ich, pozbawiamy się cennych narzędzi ułatwiających życie w wewnętrznej harmonii.

Czytałam tę książkę z tak ogromnym zaciekawieniem, że z pewnością sięgnę po nią drugi i trzeci raz, by jeszcze lepiej przyswoić zawarty w niej przekaz. Kocham książki do których mogę wracać wielokrotnie i czerpać z nich pozytywną energię do działania, a tak właśnie jest w przypadku poradników od Ogromnie spodobał mi się ostatni rozdział, którym jest ZESZYT ĆWICZEŃ. Uwielbiam konfrontować teorię z praktyką, a ta książka dała mi taką właśnie możliwość. Nie ma na co czekać! Wypróbujcie wiedzę zawartą w tej książce na sobie i tchnijcie ducha motywacji w Wasze życie.

Najtaniej kupisz tutaj:

Współpraca reklamowa z wydawnictwem Helion/Sensus.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments