SERCE W BLIZNACH – Natalia Nowak-Lewandowska

Filip jest strażakiem. Podczas jednej z akcji uległ strasznemu wypadkowi podczas którego część jego ciała została w znacznym stopniu poparzona. Wprawdzie z czasem nauczył się akceptować blizny na swoim ciele i z nimi żyć, jednak nie jest już tym samym człowiekiem co wcześniej. Otoczył się murem i niechętnie wpuszcza nowe osoby do swojego życia.

Sięgnęłam po tę książkę z ogromnym zaciekawieniem. Przyjemnie było przeczytać historię w której główny bohater nie jest kolejnym narzucającym się każdej napotkanej kobiecie samcem alfa. Reprezentował sobą coś więcej. Postać Filipa od razu wzbudziła moje zainteresowanie i bardzo chciałam dowiedzieć się, co kryje się pod maską niedostępnego mężczyzny. Ten zamknięty w sobie człowiek, po wielu trudnych przejściach, które pozostawiły na jego ciele wieczną pamiątkę w postaci blizn, to zdecydowanie bohater dla którego warto sięgnąć po tę książkę. Udowadnia on jak trudno jest wrócić do normalnego funkcjonowania po traumatycznych przejściach. Jak trudno jest zaufać drugiej osobie w sytuacji, gdy zostaliśmy opuszczeni przez kogoś najbliższego w momencie, gdy potrzebowaliśmy pomocy. Jak sugeruje tytuł, nie tylko ciało bohatera jest w bliznach, ale również jego serce. Czy to wypadek je okaleczył? A może inni ludzie na których się zawiódł?

W bliznach jest również serce głównej bohaterki – Anity. Ta młoda kobieta dorastała w idealnych – jak by się mogło wydawać – warunkach. Ojciec to twardo stąpający po ziemi biznesmen, a matka to kobieta idealna, dbająca o swój wygląd, by zadowolić wymagającego męża. Jedyne czego zabrakło w tej rodzinie to miłości i domowego ciepła, co odbiło się na psychice dorastającej w tym domu Anity. Los sprawił, że ta okaleczona przez życie dwójka bohaterów spotyka się w najmniej spodziewanych okolicznościach.

„Gdy ktoś zbuduje wokół siebie ścianę, od razu znajduje się inna osoba, która chce wiedzieć co jest po drugiej stronie”.

Taką osobą była w tym przypadku Anita, której myśli o Filipie w pewnym momencie nie dawały spokoju. Cudownie było przyglądać się temu, jak rozwija się uczucie między bohaterami i jak miłość potrafi kruszyć mury. Co prawda pierwsze spotkania tej dwójki nie należały do najprzyjemniejszych, jednak miłość to uczucie na które nie mamy wpływu i prędzej czy później daje o sobie znać.

Polecam Wam bardzo tę książkę. Wprawdzie akcja rozwija się w niej bardzo powoli, jednak ma to swoje plusy. Dzięki temu mamy okazję lepiej poznać codzienność głównych bohaterów i  zrozumieć co ukształtowało ich charaktery w taki a nie inny sposób. To historia wzruszająca i dająca do myślenia. Po raz kolejny miałam możliwość sięgnąć po książkę od i jestem bardzo zadowolona. To kolejna książka, która zawiera w sobie głębsze przesłanie, a nie skupia się wyłącznie na romansie głównych bohaterów. W mojej ocenie dałabym tej książce 8/10.

Współpraca reklamowa z wydawnictwem Lucky.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments