DZIEWCZYNA DO TOWARZYSTWA – Natalia K. Palonek

Wydawnictwo: Novae Res
Data wydania: 2022-10-21
Gatunek: Romans
Liczba stron: 264

Opis książki

Są tajemnice, których lepiej nigdy nie odkrywać.
Alice miała gotowy plan na życie, ale nie wzięła pod uwagę, że życie pisze własne scenariusze. Nagła utrata pracy i pogarszająca się sytuacja finansowa sprawiają, że postanawia zatrudnić się jako dziewczyna, która ma zapewniać dobrą zabawę i towarzystwo. Ale to dopiero początek niespodziewanych zdarzeń, bowiem na jej drodze pojawia się wyjątkowy mężczyzna.

Spencer, młody aktor przytłoczony życiem w cieniu ojca, wciąga Alice do światka show-biznesu i… swojej poplątanej przeszłości. Ustawiane randki, seks na telefon, narkotykowe imprezy i nieustanna presja nie sprzyjają rodzącemu się powoli między nimi zaufaniu. Ile będą musieli poświęcić, aby wyrwać się z gęstej sieci kłamstw i zacząć żyć w zgodzie ze swoimi uczuciami?

Opinia o książce

Zdarzało Wam się źle ocenić książce po okładce? Bo mnie niestety tak. Dawniej często zdarzało mi się wybierać książkę “po okładce” nawet bez przeczytania jej opisu, choć z biegiem lat staram się podejmować bardziej świadomie wybory. Będę szczera. Po okładce książki “Dziewczyna do towarzystwa”, zarówno jak po jej tytule spodziewałam się licznych scen erotycznych, które będę musiała przewijać, by wrócić do fabuły. Jednak ku mojemu zdziwieniu, wcale nie było takiej potrzeby, bo scen łóżkowych nie było wcale! Alice – główna bohaterka z dnia na dzień traci pracę, a jej portfel świeci pustką. Okazuje się, że na swojego chłopaka również nie może liczyć bo ten wybrał inne życie w której nie ma już dla niej miejsca. Alice z pomocą przychodzi przyjaciółka, która proponuje jej dodatkową pracę, by chwilowo podreperować budżet. Dziewczyna jest w szoku, gdy uświadamia sobie, że zgodziła się na bycie dziewczyną do towarzystwa. Nie chodzi jednak o seks, ale bardziej o umilanie czasu mężczyznom którzy będą korzystali z jej usług. Alice wkręca się w nieznany jej dotąd świat i postanawia trzymać się tej pracy nieco dłużej niż planowała. Pewnego dnia na jej drodze staje młody aktor Spencer, o bardzo trudnej przeszłości. Alice początkowo jest tylko jego asystentką, jednak z czasem ich relacje stają się bliższe. Spencer nie może pogodzić się z tym że Alice jest łudząco podobna do jego byłej dziewczyny, która zmarła w wyniku przedawkowania narkotyków, od których Spencer próbuje się uwolnić. Alice skutecznie mu w tym pomaga swoją obecnością i pomocą w uporaniu się z bolesną przeszłością. Książka przepełniona jest emocjami i gwarantuję, że zakończenie wyrwie was z kapci. Gdy zaczęłam czytać te książkę, fabuła wydawała mi się nie do końca ciekawa. Nie czułam chemii między bohaterami i nie do końca rozumiałam nagłą przemianę grzecznej Alice w dziewczynę do towarzystwa. Jednak z każdą kolejną stroną autorka wciągała mnie w fabułę coraz mocniej, żeby w kulminacyjnym momencie wgnieść mnie w fotel. Brawa dla autorki za niewątpliwie udany debiut i za to, że przez całą fabułę nie zdradziła czytelnikowi zbyt wielu szczegółów po których możnaby było domyśleć się zakończenia. Bardzo mi się to podobało. Ogólnie książkę oceniam jak najbardziej na plus i polecam. Jako książka na wakacje sprawdzi się idealnie!

Najtaniej kupisz tutaj:

Książka nie pochodzi ze współpracy reklamowej.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments